Zakupy przez internet. Gdzie najlepiej?

jak-oszczedzac-na-zakupach-online

Uwielbiasz zakupy w zagranicznych sklepach online, bo pozwalają Ci zaoszczędzić nieco gotówki? Nie pozwól, aby Twoje oszczędności zniknęły przez ogromne prowizje i opłaty za transakcję walutową!

Jeśli zakupy to tylko online. Jeśli online to tylko za granicą!

Każdy z nas uwielbia zagraniczne zakupy online. Nic dziwnego w tym, ponieważ oznacza, to że możemy otrzymać luksusowy, niedostępny u nas produkt w doskonałej cenie. Międzynarodowi sprzedawcy oferują nie tylko wysokojakościowe i unikatowe towary, ale także (często!) darmową przesyłkę. A kiedy otwieramy paczkę, czujemy się tak samo jakbyśmy… otwierali prezent!

Które sklepy online są najpopularniejsze wśród Polaków?

Najczęściej kupujemy w takich sklepach jak:

Podczas zakupów w nich trzeba jednak pamiętać o opłatach naliczanych przez banki i operatorów transakcji bezgotówkowych, które mogą zwiększyć całkowitą płatność za zamówienie nawet o 10%! Warto znać sposób na to, jak ich uniknąć. Zwłaszcza, że jest on bardzo prosty: wystarczy płacić za zagraniczne zakupy online walutą wymienioną w kantorze internetowym. Czytaj ciąg dalszy, żeby dowiedzieć się jak to zrobić!

Kto zarabia na międzynarodowych transakcjach?

Przede wszystkim na naszej transakcji zarabiają banki i operatorzy transakcji bezgotówkowych, oferując nam wysoki spread (różnica miedzy kursem kupna, a kursem sprzedaży waluty), jak i dzięki prowizji, której wysokość uzależniona jest od wartości naszej płatności. W efekcie kwota, którą płacimy za nasze zamówienie może powiększyć jeszcze od 5% do 10%, z powodu dodatkowych opłat!

Jak oszczędzić do 10% na międzynarodowych zakupach online?

Jeśli chcesz korzystać z kantoru online podczas zagranicznych zakupów i zyskać dostęp do wyjątkowo korzystnych kursów walut, powinieneś mieć konto walutowe w swoim banku. Zapłacenie za zakupy walutą zakupioną w kantorze online jest bardzo proste, jednak każdy serwis ma swój własny regulamin dotyczący płatności.

Dlatego, jeśli chcesz płacić walutą wymienioną w kantorze internetowym na:

  • www.amazon.com, www.wish.com i www.lightinthebox.com musisz posiadać kartę walutową przypisaną do swojego konta walutowego w banku.
  • www.pl.aliexpress.com wystarczy Ci do tego tylko konto walutowe (bez karty), a płatność zostanie zrealizowana szybko dzięki operatorowi „Przelewy24”.
  • www.alibaba.com i www.ebay.com w nich możemy dokonać płatności tylko za pośrednictwem karty kredytowej, debetowej lub walutowej, dlatego szczególnie jesteśmy narażeni na wysokie opłaty transakcyjne.

Dodatkowo na zakupy od 24 listopada 2016 r. z okazji #BlackFriday możesz otrzymać od nas RABAT 50% na wymianę waluty: EUR, USD, GBP, który jest ważny przez 14 dni.

Dowiedz się więcej o promocji!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *