KAS chce rozmawiać z podatnikami o Cenach Transferowych

Dzisiaj za pośrednictwem portalu Cen transferowych znajdującego się na witrynach Ministerstwa Finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej (dalej: Szef KAS) poinformował o podjęciu prac organizacyjnych zmierzających do utworzenia Forum do spraw Cen Transferowych (dalej: Forum).

Jak czytamy w komunikacie, Forum ma być platformą o charakterze opiniodawczo – doradczym służącą do dyskusji o cenach transferowych pomiędzy administracją skarbową, biznesem, światem nauki i organizacjami pozarządowymi. Ma przyjąć formę stałej platformy dyskusyjnej, zbierającej się co najmniej 2 razy w roku. Aktywnymi członkami Forum mają być głównie eksperci spoza administracji skarbowej, a wyniki prac będą ogólnodostępne dla podatników.

W naszej ocenie jest to bardzo pozytywny krok ze strony administracji skarbowej, która chce wymieniać informacje i doświadczenia z przedstawicielami biznesu i nauki. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie cenami transferowymi, które przejawia się chociażby w rezultacie projektu BEPS, czy też wprowadzenia od 1 stycznia 2017r. nowych obowiązków w zakresie dokumentacji cen transferowych, inicjatywa Szefa KAS nie powinna pozostawać bez reakcji środowiska. Z pewnością Forum, stanowiące platformę wymiany myśli i inicjatyw pomiędzy światem nauki, przedstawicielami KAS, oraz szeroko rozumianym sektorem prywatnym, może pozytywnie wpłynąć na praktykę stosowania regulacji dotyczących cen transferowych.

Inicjatywa podjęta przez Szefa KAS i Departament Obsługi Kluczowych Podmiotów wpisuje się w zakres działań Krajowej Administracji Skarbowej, wynikających z Zarządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie kierunków działania i rozwoju Krajowej Administracji Skarbowej na lata 2017-2020.

Na łamach naszego bloga będziemy informować o szczegółach i postępach prac w zakresie organizacji Forum.

Treść komunikatu: Utworzenie forum do spraw cen transferowych


Interesuje Cię ten temat? Skontaktuj się z autorem artykułu.


NOWOŚĆ na cenytransferowe.taxand.pl!

Wejdź na Weryfikator obowiązków TP i sprawdź,
jakie obowiązki dokumentacyjne będą dotyczyć Twojej Spółki od 2017 r.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *